Kdo je John Hawken

John Hawken - psychoterapeut, učitel tantry a šamanismu

Vystudoval anglický jazyk na univerzitě v Cambrigde. Už během studií se jeho zájem posouval směrem k divadlu. Svou duchovní cestu zahájil studijním pobytem u vynikajícího polského divadelního režiséra Jerzy Grotowskeho v jeho experimentální Divadelní laboratoři. Prošel výcvikem v Gestalt terapii a bioenergetice a po dobu 12ti let působil jako psychoterapeut.

Tantra

V roce 1989 prošel tantrickým výcvikem u Margo Anand a od té doby se věnuje výuce dlouhodobých výcvikových programů rozvíjení lásky, sexuality, intimity a partnerských vztahů pro dospělé. V Johnově pojetí nás tantra navrací k hlubokému přijetí naší nejpůvodnější existence. Je založena na integraci našeho světla i naší temnoty, země i nebe, duše i těla a snaží se o nalezení vlastní celistvosti. John se specializuje na práci s páry - na prohlubování a posilování partnerských vztahů. Při výuce tantry využívá zkušenosti ze své dlouholeté praxe v humanistické psychoterapii, Gestaltu, bioenergetice, biodynamické masáži a šamanismu.

Šamanismus

John Hawken byl 5 let členem šamanské lože Dreamweavers Morningstar, vedené Arwyn Dreamwalker, kde se věnoval především studiu šamanských tradic Keltů a domorodých amerických kmenů. Specializuje se na rituály zemských mystérií na posvátných místech, jako jsou kamenné kruhy a další silová místa v jeho rodném Cornwallu, ale i v České republice. Jeho největší láskou a vášní jsou rituály Šamanských léčivých kruhů.