Co je Dark Eros

Léčivá síla erotického trestu

Psychologické pozadí

Mnoho z nás je vychováváno svými rodiči metodou odepírání lásky a náklonnosti. Udělali jsme něco špatně, možná ani nevíme co,  a nebo jsme v nějakém jiném smyslu nebyli dost dobří, a reakce našich rodičů na to je zklamání, odmítnutí, stažení a odepření aktivního vyjadřovaní lásky. Tohle se může dít velmi jemně, rodiče by pravděpodobně popřeli, že dítě trestají, ale dítě to prožívá jako existenciálně ohrožující. Dítě cítí strach z opuštění, prázdnotu, bolest samoty v bříšku a v první čakře. Vyživující síla lásky a uznání byla zastavena.

Dítě touží po kontaktu, znovuspojení s přijetím a životem. Touží, aby mu byla opět dána energie. Jakou energii je ale možno přijímat pokud bylo dítě špatné, nějak selhalo? Vztek, trest jsou jediný věrohodný kontakt. A tak, i když tohle nahání strach, je to stále lepší než nicota, mrtvost kde není nic. A tak, třesouce se, dítě touží po tom, čeho se nejvíce bojí: trest ve formě kontaktu, přijmout vztek přímo do místa kde je bolestivý pocit samoty, do první čakry. Tohle to není ani tak touha po bolesti jako touha po intenzitě kontaktu, dostatečně intenzivní aby cítilo kontakt se svým „špatným“ já. Součástí této touhy je, aby se nehmatatelný, matoucí psychologický trest změnil v něco hmatatelného, jasného a fyzického. Pokud je tohle směřováno do místa první čakry, na zadeček, existenciální trest je transformován – je vyslán vzkaz  - „ jsi tady, stojíš mi za to, aby je na Tebe naštval/a“ -  a dárek energie je přijat spolu s uvolněním se do sexuální živosti. Nejasné pocity vinny jsou vyčištěny z těla v sexuálních oblastech, kde se zdržují a člověk se cítí očištěn, obnoven, vděčný za nový začátek.

Lidé se často zajímají o BDSM scénu jelikož zde mohou naplnit své nevědomé touhy aniž by se odhalili. Použití fetišů a oblečků, kůže, gumy atd. může hrát důležitou roli při „coming out“ – zveřejnění těchto vnitřních tužeb, při překonání strachu a tajnosti, a při pocitu sounáležitosti a  identity s novou „rodinou“ na scéně. Oblékání se do těchto fetišů a oblečků může zakrýt a kompenzovat dětské pocity studu a zranitelnosti.

Dětské pocity ponížení jsou často přehrávány, ale pokud tyto touhy nejsou propojeny se svými kořeny, žádné léčení není možné. Místo toho dochází pouze k opakovanému přehrávání těchto tužeb – příjemným způsobem, ale bez léčení, takže pokaždé je hlad nasycen, ale duch dále strádá a brzy cítíme hlad znovu. Pokud touhy zůstávají nevědomé ve svých příčinách, i když jim je poskytnut prostor a povolení v BDSM rituálech, často mohou nabýt obscesivní nutkavý charakter.

V rámci tantrického rituálu, intenzivní léčivý kontakt je dán do první čakry externí formou trestu, mnohem více však s energií erotických oslav. Dávající zdůrazňuje potěšení v dávání kontaktu, a tím vytváří pro přijímajícího povolení k jeho potěšení. Celý systém morálního trestu je transformován do erotické hry, s léčením, potěšením a erotickým potvrzením jeho pravého účelu.