Cesta temného erosu - Dark Eros

MAITREA Úvodní kurz Úroveň: I - Začátečníci Dark Eros

Temný Eros neboli Dark Eros je transformací strachu, viny, zloby a obviňování. Je to prozkoumávání existenciální sexuality, uložené v první čakře. Řeší základní otázku: zda je základem našeho života strach nebo potěšení. Strach je vlastně vzrušení se stažením, tak jak ho znají všichni fanoušci hororů nebo horské dráhy. Potěšení je na druhé straně vzrušení s uvolněním a rozšířením.

Bojíme se naší síly a naší odlišnosti, vnímáme prohřešek jako něco špatného a ďábelského, a cítíme proto vinu? Nebo se cítíme existenciálně dostatečně bezpečně na to, abychom si užili anální sexualitu, potěšení z toho být jiný, zlobivý, být individualitou? Je naše sexualita založena na vzrušení prostřednictvím stažení, okořeněného strachem a pocitem zakázaného, nebo se dokážeme uvolnit do vzrušení a dovolit energii expandovat do celého těla?

Dark Eros vstupuje vědomě do prozkoumávání těchto existenciálních témat, aby transformoval sílu v lásku, strach do vzrušení, odpor do odevzdání se, vinu do potěšení, zlobu do kontaktu a respektu a trest do potvrzení individuality. Znovuobjevíme lehkost, hravost a nevinnost a osvobodíme obrovské množství energie, která byla svázána potřebou kontroly a morální nadřazenosti. Tím, že si vědomě dovolíme hrát si s tématy síly toho nahoře a toho dole, s tématem dominance a odevzdání se (submise), osvobodíme sami sebe od nevědomého žití těchto vzorců v běžném životě.


Tantrická transformace: Pohyb energie v těle technikami "dopadu" a hlazení

Tento workshop je pro ty, kteří chtějí zvýšit schopnost prociťování těla, touží se více otevřít živosti a rozhýbat své tělo a energii nabitím a vzrušením. Budeme se učit hrát na těla ostatních lidí a necháme hrát i na to své, jako bychom hráli na violoncello. Smyčcem budou jemné kožené důtky.

Tělo je nástroj. Hudba je proud energie a živosti. Smyčec jsou jemné kožené důtky.

S důtkami se dá hrát na energii pianissimo, jemnými lehkými doteky a hlazením, které postupně probouzí naši citlivost a přináší nám příjemné pocity, uvolnění a blahodárné prožitky. Nebo se dá hrát více rázně, mocně - forte, které pomáhá osvobodit energii, kterou v těle zadržujeme ve formě napětí, strnulosti nebo necitelnosti. Tu pak pomáháme rozproudit po celém těle, přivést ji k životu.

Většina z nás si do jisté míry vypěstovala v těle to, čemu Wilhelm Reich říkal „svalový krunýř“ – naše emoce a tělesné impulzy zamrzlé strachem a studem do formy napětí, zadržování a blokací. Někdy je složité rozpustit tento krunýř jen svou vůli a vnitřním rozhodnutím, spíše v nás zraje touha po silné energii přicházející zvenčí, která nám pomůže tuto zatuhlost prorazit a osvobodit se od ní. U základu pak stojí naše touha nechat se někým dotknout, být v kontaktu. Během tohoto celodenního semináře budeme prozkoumávat kombinaci impaktu za účelem rozboření staré ztuhlosti našeho krunýře, a to vždy v plné režii přijímajícího, spolu s citlivým a jemným přístupem, který nám má napomáhat k větší otevřenosti a jemnosti k sobě samým.

Pomůcky budou dodány, ale pokud máte vlastní, můžete si i donést jemné kožené důtky. Nahota při semináři dobrovolná.

Seminář je tlumočen z angličtiny do češtiny.

Datum konání: 18.07.2017
Místo konání: Maitrea, Praha 1  ukázat na mapě
Výuka (tlumočení) v jazyce: Anglicky, Česky


Více informací zde.


Nejbližší akce Cesty temného erosu:

POUZE NÁHRADNÍCI

DARK EROS - intenzivní týden (v angličtině)

04.07.-10.07.2018 Týdenní kurz
POLSKO

DARK EROS v POLSKU

24.09.-28.09.2018 Vícedenní kurz II

DARK EROS - intenzivní týden (NĚMECKY!)

05.11.-11.11.2018 Týdenní kurz I II